Anasayfa

Google Hizmetleri

Arama Motoru Optimizasyonu

Sbb Reklam olarak sektörde 13 yılı aşkın süredir internet reklam ve danışmanlık hizmetleri sunarak ve firmaların en çok ihtiyaç duyduğu arama motoru optimizasyon (SEO) konusunda  profesyonel çalışma yaparak web sitenizin organik aramalardaki performansı artırarak daha çok kullanıcının sitenize ulaşmasını sağlıyoruz.

 

Arama motoru optimizasyonu İngilizce anlamı “Search Engine Optimization” teknikleri hedeflenen belli kelimelerin optimize ederek bir site içerisindeki kod yapısı ve site dışından backlink verilerek ilgili kelimelerde ilgili web sitesinin arama sayfalarında üst sıralara taşımak (yükseltmek) için yapılan çalışmalara verilen isim uygulamadır arama motoru optimizasyonu. Tüm Dünya genelinde aslında internet kullanıcılarının fark etmeyecekleri, ama, arama motorlarının robot programlarının web sitelerini indekslerken dikkate aldıkları faktörlere göre, web sitesinin ve sayfalarının kodlama yapısında yapılacak optimizasyon çalışmaları ve bunun yanı sıra, ilgili web sitesinde, arama motorlarının indeksleyebileceği ve ziyaretçileri de tatmin edecek düzeyde, ilgili bilgiler,resimler ve zengin içeriğin bulundurulmasının sağlanması da arama motoru optimizasyonu açısından büyük önem taşır.

 

Armam motorları internette gezen kullanıcılara en doğru ve en iyi sonucu vermek için web sitelerini gezerek indeksler ve aranılan kelimeye göre sitelerin teknolojik yapısına göre listeler. Arama motorları sitenize ulaşarak içerikteki yazı ve görselleri kendi veri tabanlarına ekler buda firmaların web siteleri için inanılmaz bir trafik elde etme olanağı sağlar. İnternet giderek daha rekabetçi bir yapıya ulaşmış durumda bu yüzden web sitelerin çok iyi derecede seo optimizasyon yapılarak arama motorlarında ilk sayfa, ilk sıralarda yer alması şirketlere avantaj sağlayacakdır.

 

Arama motoru optimizasyonu iki aşamadan oluşmaktadır.

 

Site İçi Optimizasyon;


Web sitenizin tasarım ve yazılımı google ve diğer arama motorlarının kurallarına uygun dizayn ve kodlaması yapılıp yapılmadığı ekibimiz tarafından kontrol edilir ve gerekli olan düzenlemeler tarafınıza bilgilendirilir daha sonra web sitenizin içerikleri seo kurallarına uygun hale getirilerek web sitenizin arama motorları robotları tarafından doğru ve tam bir şekilde indekslenmesi sağlanır.

 

Site Dışı Optimizasyon;


Web sitenizin farklı sitelerden backlink ( web sitenize gelen link ) sayısını artırarak hedeflenen kelimelerde sitenizin sıralamalarda yükselmesini sağlamak. Yanlız burada sitenize link verilecek siteler çok önem arz etmektedir sitenize link verilen sitenin özgün olması ve spam olmaması gerekmektedir aksi takdirde bu linkleme işlemi işe yaramaz ve sitenize zararıda olabilir. Sbb Reklam tüm bu tanıtım çalışmalarının araştırma ve geliştirilmesinde son derece titiz ve daha önce spam ( ceza almamış ) sitelerden web sitenize organik ve doğal backlink çalışması yaparak sitenize zarar vermeden organik aramalarda sitenizin performansının artışı sağlanır ve müşteri potansiyelinizi artırır.

 

Unutmayınız ki, web sitenizin içeriği yetersiz ise web sitesiniz, diğer optimizasyon çalışmalarında ne yapılırsa yapılsın, yeterli başarı sağlayamayacaktır.

                           Sizde arama motoru optimizasyonu

                                              Yaptırın karli çıkın müşterileriniz

                                                                    Sizi bulsun

 

Genel