Anasayfa

Google Hizmetleri

Google İlk Sayfa

Ülkemizde ve diğer ülkelerde firma veya şirketler hizmet verdikleri sektörde google üzerinde yapılan aramalarda google ilk sayfada çıkmanın ne derece önemli olduğunun artık farkındalar. Google arama sayfasında aranılan her hangi bir kelimenin sıralamasında bu kelime eğer sizin sektörünüz ile ilgili bir arama ise şirketinizin web sitesinin ilk 5 içerisinde olması kullanıcıların sizden haber olması ve web sitenizi ziyaret etmesine olanak sağlayarak size yeni bir müşteri kazandırması anlamına gelir google ilk sayfa.Günümüzde yaşanan ekonomik kirizler nedeni ile firma ve şirketlerin yeni müşterilere ihtiyacı olduğundan günümüz şartlarında yeni müşteriyi internet üzerinden sağlandığını düşünürsek google ilk sayfada yer almanın önemide artıyor.

Genel

Google ilk sayfa karşılık değeri firmanızı, ürünlerinizi ve verdiğiniz hizmetleri google de yapılacak aramalarda son kullanıcıya veya tüketiciye ulaşmanızı sağlar ve size yeni müşteri, para kazandırır ve tanınmanızı sağlar. Ayrıca internet reklamcılığı alanında en çok tutulan ön planda olan google bu pazarda kazanırken kazandırabiliyorda aradığınız bir resmi, nesneyi, videoyu, bilgiyi kısaca tüm sonuçları çok hızlı bir şekilde bizlere sunuyor aramalarda çıkan sonuçlara görede insanlar faydalanıyor. Google pazarlama ve tanıtma değeri çok yüksek olduğu için herkesin her firmanın burdaki pastadan payını alması gerekir.


Peki Google ilk sayfa önemi ve neden bu kadar değerlidir ?

 

Google’de arama yapan kullanıcının yüzde 90 gibi yüksek oranla ilk sayfanın ilk 5 deki  sonuçlarla ilgilenir, yüzde 25 ile 35 i arası ilk sayfadaki tüm sonuçlara bakıp değerlendiriyor, yüzde 20 ile 40 arasında bir kullanıcı profili daha var bu kişiler ilk sayfa hatta onuncu sayfaya kadar bakabiliyorlar bu grup hem kendi rakiplerini yada kendi sıralamasını bulmak için bu kadar sayfa gezinebiliyor burada ilgilenmemiz gereken ve hedefimiz google ilk sayfa olmalıdırki bizlerde kazanabilelim sizde kazanmaya bizimle başlayın..

 

Google ilk sayfa rekabeti oldukca fazladır ve zor iştir çünki çok rakip firma var vede her firma kendi sektörü ile ilgili anahtar kelimede veya kelimelerde google ilk sayfaya hakim olup yer almak istemektedirler buda uğraş zaman ve iyi çalışma yapmayı düzgün içerik seçmek ve web sitesini çok iyi derecede optimize edip rakiplerinizden farklı olmanız gerekmektedir.

Google kullanıcıları genelde aradıkları ürün veya hizmeti google arama bölümüne yazarak google ilk sayfa da çıkan sonuçlara göre dizindeki web sitelerini ziyaret etmektedirler internet kullanıcıları google arama motorunu kullanmaya o kadar alışmış ve rahat durumda ki, değişikliğe ihtiyaç duyulmuyor. Yani arama sonuçlarında istediği sonuca ulaşamayanlar artık arama motorunu değiştirmiyor, aramada kullandığı kelimeyi ya da metodu değiştiriyor veya sayfalara bakmaya devam ediyor.


Google internet kullanıcılarının hayatının ayrılmaz bir parçası oldu. Dünyadaki bütün aramaların yüzde 80'i Google üzerinden gerçekleşmektedir; Google internetin ayrılmaz bir parçası oldu. Nerede ne var biliyor, buluyor ve getiriyor ve böylece insanlara yazılı ve görsel bilgiyi sunuyor.

  

İşte bu sebep ve sonuç ortada olunca firma veya şirket sahipleri kendi firma web sitelerinin google ilk sayfa veya google de ilk sıralarda yer almasını istemektedirler çünki eğer googlede ilk sayfa yada google da ilk sıra da çıkarsalar milyonlarca internet kullanıcılarına hem firmasını hemde ürün ve hizmetlerini tanıtma firsatı bulup yeni müşteriler edinecekleri gibi firması veya şirketin iş hacmi artacaktır. Sizlerde web sitenizin anahtar kelimelerde google de ilk sayfa sonuçları arasında görmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.